Porady ogrodniczki

Ciekawe artykuły

Myślisz, że własny dom to bajka? Nie do końca, ponieważ oczekuj wielu różnych zadań – w domu, jak i na zewnątrz

Czym kosić trawnik?
Author: ClearSense
Source: ClearSense
Sporo osób decyduje się na dom z ogrodem. I słusznie, to wspaniale mieć taki dom, być u siebie, nie musieć się użerać z sąsiadami jak na osiedlu. Wiele osób marzy w sumie o tym, by zbudować dom i mieć prawdziwy spokój. Kłopot w tym, iż świętego pokoju mieć nie będziesz. Oczywiście, sąsiedzi z bloku to już historia, lecz uaktywnią się inne dylematy. Jakie?

Ogrody zimowe to idealne rozwiązanie

ogród
Author: liketearsintherain
Source: www.flickr.com
Czy kochamy spędzać wiele godzin w ogrodzie?

Kiedy uwielbiamy przesiadywać sporo czasu w ogrodzie, spośród przeróżnych kwiatów oraz zieleni, to bez wątpienia odczuwamy brak tego miejsca zimą. Trzeba zatem pomyśleć o ciekawych pomysłach, które powodują, że ogrodem i ukochanymi roślinami będziemy mogli się radować zarówno latem, jak i zimą, tak by móc o każdej porze dnia spędzać tam jak najwięcej godzin, zwłaszcza kiedy będzie to dla nas odpowiedni sposób na relaks.

Nawierzchnia przepuszczalna i żwirowa - a więc, podłoże ekologiczne a także troszkę mniej

landszaft - mieszkanie
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
Kontemplujesz się, jakiego rodzaju materiałem "owinąć" obszar domu? A może chcesz wykończyć ogródek jakiegoś typu ładnym kruszywem, jednak rozmyślasz, iż żwir się nie nada? Jeżeli tak, to przeczytaj ten felieton!

Jakie elementy powinno się nabyć do naszego ogrodu?

Spędzanie gorących dni w naszym przydomowym ogrodzie ewidentnie jest niezmiernie atrakcyjnym sposobem na zaaranżowanie wolnych dni. Duża część z nas potrzebuje przebywać na świeżym powietrzu w otoczeniu własnego domu jednorodzinnego. W tym miejscu natomiast powinno się uświadomić sobie, że stan naszych ogrodów zostawia nam często dużo do życzenia.

Jeśli szukamy ozdobnych doniczek do swoich roślin, to warto zajrzeć do sieci i przeglądnąć propozycje sklepów

Liliowiec ogrodowy
Author: thisisbossi
W przypadku gdy chcemy udekorować ogród, taras albo salon oraz uwielbiamy kwiaty, to powinniśmy kupić właściwe doniczki. Te oferowane w sklepach bez wątpienia okażą się użyteczne, a zatem będziemy mogli się skupić na walorach estetycznych.


Kiedy chcemy kupić duże donice, to warto przeglądnąć asortyment sklepów w sieci.

To już wiosna, czas żeby przygotować ogród na wiosnę. Jak to zrobić? Najistotniejsze to pamiętać o podstawach, czyli o wertykulacji

Ogród z pięknym trawnikiem
Author: Berlt Watkin
Source: https://www.flickr.com
Nadchodzi wiosna, a to najkorzystniejszy czas, żeby pomyśleć o naszym ogrodzie, czyli także o trawniku. Każdego roku mówimy, że z pewnością lepiej o niego zadbamy, żeby wyglądał ładnie, zdrowo, zielono oraz gęsto. Jednakże zanim będziemy przystępować do działania nie można zapomnieć, iż po pierwszej najważniejsza jest wertykulacja trawnika. Jest ona bardzo istotna.

Jeśli pragniemy, by nasz ogród był imponujący, to musimy dbać o rosnące w nim rośliny

laboratorium
Author: per egevad
Source: http://www.flickr.com
Dbanie o swoją działkę jest zajęciem dość złożonym i wymagającym sporej ilości czasu. Zanim się za to zabierzemy, dobrze będzie zdobyć parę wartościowych porad w Necie.


Na początku musimy postanowić, jakie nasiona traw chcemy posiać na własnej działce.

Pages