ECO

Ciekawe artykuły

Dlaczego warto sięgać po kosmetyki naturalne?

zdrowie
Author: Wellness GM
Source: http://www.flickr.com
Chemia w negatywny sposób wpływają na nasz organizm, dlatego watro ograniczać jej wpływ. Jest ona ukryta w pożywieniu oraz kosmetykach. Powiększa się grono osób, które celowo unikają chemii z substancji, które dostarczają do swojego organizmu. Słowo naturalne stało się bardzo na czasie. Nie zawsze jednak, że napis na etykiecie zapewniający naturalny skład. Najbardziej naturalny skład mają kosmetyki eko i bio, jednak cechuje je krótki czas przydatności do użycia.

Środowisko jest niezrównanie ważne - tylko czy aby na pewno zdajemy sobie z tego sprawę

środowisko
Author: Mario M
Source: http://www.flickr.com
Odpady – produkujemy je wszyscy, i to w masowych ilościach. Wielokrotnie wręcz bezmyślnie. Nie jesteśmy świadomi tego, iż gdybyśmy tylko chcieli, moglibyśmy bardzo zmniejszyć ich ilość. Tymczasem codziennie nosimy do zsypu choć jeden, a częstokrotnie wręcz kilka worków odpadków. Jeżeli z kolei mieszkamy na wsi, stawiamy przed dom w danym terminie wielkie pojemniki ze śmieciami. Robimy to zupełnie bezrefleksyjnie. A szkoda. Nie myślimy o naszym środowisku, o Ziemi.

Pieluszki tetrowe zawsze będą potrzebne przy małych dzieciach

Pieluszka
Author: CatEyedKP
Source: http://www.flickr.com
Pieluszki tetrowe cały czas są w wykorzystaniu. Jeszcze paręnaście lat temu, gdy nie korzystało się z pieluszek jednorazowych, wszyscy korzystali z pieluszek tetrowych, które trzeba było przepierać, wysuszyć i prasować, nim ponownie miały szansę zjawić się na pupce dziecka.

Złe strony kopalni odkrywkowej - dlaczego zmieniają środowisko?

Kopalnia odkrywkowa
Author: Ken Lund
Source: http://www.flickr.com
Kopalnia odkrywkowa tworzona jest, w przeciwieństwie do głębinowej, na powierzchni ziemi. Wydobycie surowców polega na wykopywaniu kolejnych warstw. Chociaż ze względów związanych z ekonomią taki sposób wydawać się może bardzo dobry, niestety jest szkodliwy dla środowiska. Z jakich powodów tak się dzieje?

Gdy wyrzucamy swoje resztki do kosza odbędą one proces, zwany jako utylizacja odpadów

Współcześnie z roku na rok rośnie liczba spożywanych towarów, a co za tym idzie rośnie też porcja śmieci, które wyrzucamy do kosza a jakie potem trafiają na różnorodnego rodzaju wysypiska odpadów a także inne miejsca magazynowania takich rzeczy.

W obecnych czasach niezwykle popularne stały się ekologiczne źródła energii, takie jak wiatr, woda czy promienie słoneczne

oczy
Source: http://www.sxc.hu/
Należy podumać nad zaletami płynącymi z wytwarzania prądu z naturalnych źródeł, które daje nam przyroda. Dzięki temu nasza planeta będzie mogła być piękniejsza.


Jeśli leży nam na sercu dobro naszej planety, to musimy się zastanowić nad tym, jak powinniśmy jej w tym pomóc.

Jakim sposobem wypada segregować odpady - ekologia w domu

zbiorniki
Source: http://environmental.kingspan.pl/
O segregacji odpadów mówi się w dzisiejszych czasach naprawdę sporo, aczkolwiek nie w każdym domu dominuje zwyczaj ich segregowania. Tymczasem segregacja odpadów jest istotnie znacząca i posiada istotny wpływ na nasze środowisko. Ponadto nie jest wcale czasochłonna - porządkowanie odpadów nie zajmie nam dużo więcej czasu aniżeli zwyczajne, powszednie wyrzucanie śmieci. By segregować odpady należy przede wszystkim wiedzieć, jakie rozróżniamy obecnie rodzaje kontenerów na śmieci.

Pages