oświetlenie

Ciekawe artykuły

Światło w ogrodzie

Lampy ogrodowe
Author: garryknight
Source: http://www.flickr.com/photos/garryknight/2397442498/
Dom za miastem to dla wielu ukoronowanie marzeń o wygodnym życiu na wsi. Jednak, aby nasz dom dawał nam nas cieszył, warto zatroszczyć się również o jego otoczenie. Mowa tu ewidentnie o ogrodzie i aranżacji roślinnej, ale równie istotne jest odpowiednie oświetlenie zewnętrzne ogrodu. Umiejętnie umieszczone lampy ogrodowe zaznaczają walory nawet najmniejszego ogródka, a z okazałego ogrodu dobrze dobrane oświetlenie ogrodowe uczyni miejsce iście magiczne.

Garść praktycznych rad, jak zbudować unikatową atmosferę w naszym ogrodzie

ogród
Author: EccoWood
Source: EccoWood
Z racji tego że zbliża się letnia pora, coraz częściej myślimy o tym, żeby więcej czasu spędzać na wolnym powietrzu. A gdzie ów czas biegnie przyjemniej, jak nie w ogrodzie? Można śmiało powiedzieć, ze prawdziwymi szczęściarzami okazują się ci, którzy stają się posiadaczami domów parterowych położonych na obszarze wiejskim. To oni mogą cieszyć się porannym śniadaniem w ogrodzie albo grillem urządzonym o zmierzchu w tym właśnie miejscu. A jeśli już o wieczornej porze mowa, to również wtedy przydaje się oświetlenie, czy to w postaci wspaniałych lamp, czy to w formie niewielkich lampek solarnych.

Modne domy ekologiczne

Każde wnętrze przeznaczone pod aktywność usługową, na przykład na kawiarnię albo salon fryzjerski, oprócz odpowiedniego wyposażenia fachowego a więc odpowiednio: bufetem, ekspresem do kawy, lustrami, suszarkami itd. potrzebuje rozwiązania na niespotykany wygląd. Można to osiągnąć na rozmaite sposoby. Warto zaznaczyć, że chodzi między innymi o stosowanie światła LED jako jedynego źródła światła. O ile światło ledowe znakomicie sprawdzą się jako atrakcyjne źródło światła, o tyle ich montowanie jako jedynego źródła oświetlenia w mieszkaniu nie jest dobrym pomysłem.

Które miejsca na mapie są godne uwagi?

warszawa wilanów
Author: Artur Malinowski
Source: http://www.flickr.com
Dzieci uwielbiają okres wakacji, zwłaszcza, gdy nie chodzą już do szkoły i mogą nareszcie wypocząć, bawić się całymi dniami i tak zwyczajnie cieszyć się każdą chwilą. Nawet, jeżeli nie planujemy podróży, możemy spowodować, że domowe wakacje również będą rewelacyjne. Jak to możliwe? Kolejny na liście będzie polski Wałbrzych - jeżeli ktoś miał przyjemność widzieć film o nazwie Komornik, zapewne nie ma przesadnie pozytywnego zdania o owym mieście. Jednakże zakup mapy walbrzych, potem gruntowne zwiedzenie bądź co bądź sporego miasta niejako spowoduje, że chociaż pewnie zauważymy sporo patologii oraz turpizmu, to jednak dojdziemy do takiego wniosku, iż nie jest w tym Wałbrzychu aż tak beznadziejnie.

Dłuższe funkcjonowanie żarówek ledowych

Wnętrze urządzone światłem
Author: LARS
Source: LARS
Wszelkie wnętrze przeznaczone pod firmę usługową, dla przykładu na kawiarnię bądź salon fryzjerski, oprócz właściwego wyposażenia technicznego a więc odpowiednio: barem, ekspresem do kawy, nożyczkami, suszarkami itp. potrzebuje rozwiązania na niecodzienny wygląd. Możemy to uzyskać na przeróżne sposoby. Ledowe światła umieszcza się w wyspecjalizowanych ramkach tak by można było używać ich jako zwykłego oświetlenia. Ich główna cecha to większa trwałość oraz żywotność. Proste i małe żarówki tego typu używa się na przykład w samochodach albo światłach na witrynach sklepowych.

Pielęgnuj swój ogród na lato.

Oświetlenie zewnętrzne budynku.
Nietrudno zrozumieć takich Polaków, którzy twierdzą, iż należy walczyć o o wiele tańszą energię. Jednak byłoby świetnie, gdybyśmy w zasadzie sporo mniej narzekali, a trochę chętniej zaczynali w istocie coś robić. W jaki sposób zatem wreszcie zmniejszyć koszty mające związek z energią? Wiadomo, że ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na tak ustawione badanie, najistotniejszą kwestią jest tutaj postać poszczególnych propozycji.

Oświetlanie przystosowane do potrzeb konsumenta

Żarówka diodowa LED G9
Author: MAX-LED
Source: http://www.max-led.pl
Dzieje się tak, gdyż żarówki Diodowe wcale się nie grzeją, zatem energia w ich wypadku wykorzystana jest tylko do świecenia. Poza tym żarówki ledowe świecą daleko dłużej, bo około 45 000 h., nie są podatne na uszkodzenia czy okoliczności pogodowe i nie zawierają metali ciężkich, z tej przyczyny są całkiem pewne dla naszego zdrowia i dla środowiska. Oświetlenie ledowe wpływa pozytywnie na wygląd łazienki, tworząc wyjątkowy nastrój. Te małe żarówki, bowiem można układać na suficie w różnego rodzaju konstelacje i dozować natężenie światła. Dzięki temu można urzeczywistnić swoje marzenia o pokoju z oświetleniem typu Star Trek, mieć na suficie rozświetlone, nocne niebo czy też słońce.

Pages