Wszystko o roślinach

Ciekawe artykuły

Piękne chryzantemy

Chryzantema wielkokwiatowa
Author: Dorcia
Jesień jest porą chryzantem nie tylko w Japonii i Chinach, także u nas w Polsce. Chryzantemy oprócz astrów i wrzosów są symbolem jesieni, tak jak jesienne róże „mówią nam o pożegnaniu”. Gdy w Dzień Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny idziemy na cmentarze w dłoniach często trzymamy te piękne kwiaty. O zmroku listopadowe cmentarze - w oparach dymu unoszącego się nad płonącymi zniczami, i mocnej woni chryzantem – wyglądają zjawiskowo. Lubię ten widok. Lubię też patrzeć na chryzantemy w innym, dziennym świetle jak kwitną na moim balkonie; kupuję je od lat i cieszę się ich urodą aż do mrozów.

Chryzantemy ogrodowe: jedne z bardziej wyjątkowych roślin, jakie dzisiaj można mieć w ogrodzie

chryzantemy
Author: alexeyklyukin
Source: http://www.flickr.com
Pośród kwiatów kwitnących jesienią w większości ogrodach swoim urokiem wyróżniają się chryzantemy. Udostępnione w bardzo bogatym wyborze kolorów, z różnymi kształtami kwiatostanów znacznie częściej kupowane są nie tylko z okazji Wszystkich Świętych, ale ozdabiamy nimi również swoje balkony oraz patio.

Chryzantemy doniczkowe: jak je uprawiać, by móc cieszyć się niezwykłymi kwiatami?

kwiatek
Author: Gabriele Diwald
Source: http://www.flickr.com
Chryzantemy należą do roślin, których pełnia rozkwitu przypada na schyłek lata. Pomimo niezwykłej urody nie są tak naprawdę modne w Polsce. Może z tego powodu, że kojarzą się tak naprawdę z kwiatami, które kupujemy na dzień Wszystkich Świętych, aby dekorować nimi pomniki zmarłych. Aktualnie trend ten zaczyna się stopniowo zmieniać. Kwiatami w doniczkach możemy spokojnie udekorować swoje balkony, tarasy czy inne miejsca, wedle uznania.

Jak uprawiać chryzantemy? Jak się tym zajmują najlepsi? Jakie są warunki dobrej uprawy?

chryzantemy
Author: http://www.flickr.com
Source: http://www.flickr.com
Chryzantema jest w stanie dorastać nawet do dwóch metrów wysokości, natomiast je okres kwitnięcia przypada na okres od sierpnia do końca listopada. Takie kwiaty uprawia się na rabatach, w donicach czy na murkach. Jest to roślina dosyć wymagająca, potrzebuje więc znacznej ilości substancji odżywczych, preferuje glebę żyzną, piaszczysto gliniastą, wartość pH musi wynosić siedem do ośmiu. Najbardziej dorodne chryzantemy rosną w specjalnych miejscach, jak uprawy w mieście Praszcze.

Które kwiaty najbardziej pasują na balkon?

Elegancka doniczka
Author: Tanel Teemusk
Source: www.flickr.com
Wiosna i lato to czas, gdy nie tylko wnętrze domów, lecz również parapety i balkony zdobią kolorowe kwiaty doniczkowe. Znaczna ilość światła słonecznego, gorące dni oraz dość ciepłe noce sprzyjają rozwojowi wielu przepięknych roślin. Pośród nich znaleźć można zarówno kwiaty wieloletnie jak też te, które rosną tylko w ciągu jednego sezonu. Jedne preferują półcień oraz średnie temperatury, zatem niestety nie można wystawić doniczki na zewnątrz, bo powoduje to żółknięcie liści, usychanie kwiatostanu albo nawet śmierć całej rośliny.

W jaki sposób urządzić wnętrze i otoczenie domu, aby można było później przyjemniej i wygodnie w nim mieszkać.

Brama garażowa
Author: mrhayata
Source: http://www.flickr.com
Wybudowanie swojego wyśnionego domu jest dopiero pierwszym etapem drogi do jego zamieszkania, drugim jest jego wykończenie i umeblowanie. Wiele osób się cieszy, kiedy patrzą na gotowy budynek, lecz ich radość szybko mija, jak się biorą za wykończenie. W większości przypadków można przeznaczyć na to podobnie dużo, jak na budynek, na szczęście ogromną zaletą jest to, że wiele rzeczy można rozciągnąć w czasie.

Cebulki kwiatowe warto nabywać na wiosnę

Damskie buty
Author: mururoa
Source: http://www.flickr.com
Jaką propozycję posiadało ccc wiosna 2013? Zanim udamy się do marketu obuwniczego, warto zobaczyć jego ofertę w internecie, gdyż wówczas będziemy mieli gwarancję, że naprawdę posiadają coś, co ma szansę nam się podobać. W ten sposób mamy szansę się przekonać, że ccc sklep internetowy ma naprawdę bogatą ofertę, a to co nam oferuje pozwoli nam w jednym sklepie kupić buty dla calutkiej familii. Co więcej mamy szansę też liczyć na to, że buty te będą z najnowszych kolekcji, przez co obudzą w nas jeszcze większe zaciekawienie.

Pages