Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pangea-ronda.com/includes/menu.inc).

Które kwiaty najbardziej pasują na balkon?

Ciekawe artykuły

Wiosna i lato to czas, kiedy nie tylko wnętrza domów, lecz również parapety i balkony ozdabiają barwne kwiaty doniczkowe. Znaczna ilość słońca, gorące dni oraz bardzo ciepłe noce sprzyjają wzrostowi wielu pięknych gatunków. Pośród nich znaleźć można zarówno kwiaty wieloletnie jak i te, które żyją tylko w ciągu jednego sezonu. Jedne preferują półcień i umiarkowane temperatury, zatem niestety nie można wystawić doniczki na balkon, gdyż powoduje to więdnięcie liści, usychanie kwiatów albo wręcz uschnięcie rośliny.


Kwiaty doniczkowe
Author: James Jordan
Source: http://www.flickr.com/photos/jamesjordan/3553402575/
Kwiaty na balkony bywają nie tylko odporne na wysoką temperaturę, ale wręcz lubią duże dawki ciepła i dopiero wówczas ukazują pełnię swego piękna. Bardzo popularne i stosunkowo łatwe w hodowli nadające się do wysadzenia na zewnątrz to na pewno niektóre odmiany róż, dalie, złocienie i cała rzesza ziół z miętą na czele.

Mnóstwo ludzi poszukuje ciekawych informacji na ten temat temat. Niezłym rozwiązaniem będzie wejść na nasz serwis (http://dobromir.eu/nawozy/granulowane-wapno-progresywne/). Naprawdę warto! Zobaczysz, że nie będziesz żałować!

Te ostatnie, poza oczywiście dekoracyjną rolą mogą dodatkowo stanowić aromatyczny dodatek smakowy, uatrakcyjniając codzienną kuchnię. Jednak kwiaty na balkony należy bardzo troskliwie pielęgnować, by zachowały swoje piękno w trakcie całego okresu kwitnienia.


Zdanie się jedynie na naturalne nawilżanie pod postacią opadów deszczu a także pozostawienie roślin bez oczyszczenia z zeschniętych części powoduje, iż nie rosną tak pięknie oraz mogą być podatne na różnorodne choroby. W związku z tym poza właściwym nawożeniem trzeba zatroszczyć się o właściwe nawilżenie ziemi i usuwanie zeschniętych fragmentów roślin, aby nie pozwolić na rozwój procesu gnilnego. Niektóre z kwiatów wysadzonych wiosną w doniczce na parapecie da się z powodzeniem przetrzymać już po czasie rozkwitu a następnie posadzić ponownie następnej wiosny. Z tego powodu pewne rośliny uważane są nierzadko za , choć w rzeczywistości z założenia dedykowane są na pojedynczy cykl kwitnienia. Jeśli dysponuje się sporym balkonem i niekoniecznie ma chęć na specjalne ustawianie dekoracji z roślin, wystarczy wiosną wynieść kwiaty na balkon i dawać im właściwą ilość wilgoci, a z pewnością odpłacą się pięknym wzrostem i bujnym listowiem, które zimą upiększy mieszkalne przestrzenie.