Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pangea-ronda.com/includes/menu.inc).

Chryzantemy doniczkowe: jak je uprawiać, by móc cieszyć się niezwykłymi kwiatami?

Ciekawe artykuły

Chryzantemy należą do roślin, których pełnia kwitnienia przypada na jesień. Mimo swojej urody nie są tak naprawdę modne w Polsce. Może z tego powodu, że kojarzą się tak naprawdę z kwiatami, które kupujemy na dzień Wszystkich Świętych, aby móc później przystroić nimi pomniki zmarłych. Aktualnie trend ten zaczyna się pomalutku zmieniać. Doniczkowymi chryzantemami dekorujemy swoje balkony, tarasy ogrody.
Na starym kontynencie te piękne kwiaty zaczęto uprawiać naprawdę bardzo późno, bo dopiero w XVIII wieku. Naturalnym środowiskiem, w którym żyją są obszary Chin, Mongolii , Japonii oraz Korei. Chryzantema doniczkowe, która jest jednym z rodzajów chryzantem ma dość duże wymagania w uprawie, z tego też powodu zdecydowana część tych roślin jest hodowana przez wykwalifikowanych ogrodników - poznaj chryzantemy doniczkowe. Uprawa chryzantem doniczkowych jest realna bowiem tylko w w specjalnie do tego przygotowanych pomieszczeniach. Obecnie ogrodnicy oferują nam bardzo duży wybór tych niezwykłych kwiatów. Dzisiaj chryzantema doniczkowa to już nie tylko rośliny zakwitające na biało. Barw oraz kształtów kwiatów wskazać można bardzo dużo. Bez większego problemu zakupimy je w kolorze złotym czy czerwonym. Z pewnością to właśnie powoduje, że naprawdę chętnie dekorujemy nimi jesienią tarasy, balkony i ogrody.
kwiatek
Author: Lukas Martini
Source: http://www.flickr.com


Uprawa chryzantem polega tak naprawdę na zapewnieniu im prawidłowych warunków. Będą kwitły ślicznie, jeżeli będziemy w stanie zapewnić im nasłonecznione miejsce. Chryzantemy doniczkowe mają wielkie wymagania jeżeli chodzi o wilgotność - czytaj o uprawie chryzantem. Ziemia w w skrzynce nie może zbyt mocno przeschnąć, ale nie może być też zbyt nasączona. Dlatego niezwykle istotne jest, aby posadzić je w pojemnikach, które posiadają w dnie otwory o charakterze odpływowym, przez które będzie wyciekać woda.Chryzantemy doniczkowe to rośliny na jeden rok, nie musimy więc zasilać ich nawozem. Okres kwitnienia tych roślin jest niezwykle przeróżny i uzależniony jest od odmiany. Najkrócej kwitną zazwyczaj dwa tygodnie, ale są też odmiany, których czas kwitnienia jest zdecydowanie dłuższy i wynosi aż trzy miesiące. Jeśli chcemy, aby zakupione chryzantemy przez długi czas prezentowały się naprawdę wspaniale, musimy usuwać bardzo delikatnie przekwitnięte kwiatostany. Stymuluje to roślinę do trwającego nadal kwitnienia. Chryzantemy to rośliny, które nie są łatwe w uprawie. Opłaca się jednak włożyć w nią sporo pracy.