Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pangea-ronda.com/includes/menu.inc).

Wilno – idealne miasto turystyczne, zatem co warto zobaczyć w stolicy Litwy, gdy i my planujemy się tam wybrać

Ciekawe artykuły

Kiedy dają się nam we znaki długie, zimowe miesiące, warto zaplanować sobie fantastyczny wyjazd wiosenny. Nie musimy od razu szykować się na Malediwy, starczy chwila odprężenia w stolicy Litwy. Wilno kusi turystów z całego świata, dlaczego więc ty też nie miałbyś do niego pojechać?
Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie zwiedzania od Starówki Wileńskiej, która wyróżnia się mnogością stylów architektonicznych, co pokazuje żywą przeszłość Wilna.


Starówka została uznana przez UNESCO za najpiękniejszą starówkę w Europie Środkowo-Wschodniej. Lecz nie jedynie ona jest warta uwagi, ciekawych oraz obrazowych miejsc jest znacznie więcej. Niewątpliwie warto wybrać się na Górę Zamkową, z której ujrzymy nieziemski widok na miasto - . Niewątpliwym symbolem Wilna jest również Ostra Brama, ale też nie można nie zajrzeć na Cmentarz na Rossie. Zobaczymy w tym miejscu naprawdę piękne nagrobki i pomniki, jak również spoczywa tutaj wielu znanych i ważnych Polaków, więc to jeden z głównych polskich cmentarzy, chociaż zlokalizowany jest nie w Polsce, ale na Litwie. Bardzo istotnym zabytkiem ze średniowiecza jest co więcej Kościół Św. Anny.
Niemcy
Author: Jose Monsalve 2
Source: http://www.flickr.com


Choć nieduży, to ma przepiękne, precyzyjne koronkowe rzeźbienia i zdobienia umiejscowione na fasadzie. Następnym o nie mniejszym znaczeniu jest Kościół Św. Piotra oraz Pawła, a także katedra Św. Stanisława. Będąc w Wilnie nie można też nie przejść się po deptaku, a dokładniej po Ulicy Zamkowej, gdzie można zachwycać się zabudową miasta oraz zakupić niejedną pamiątkę dla najbliższych.
Po powrocie z rewelacyjnej wycieczki chęć na podróżowanie wcale nie maleje, a zupełnie na odwrót - wejdź na stronę. Chcielibyśmy ponownie gdzieś pojechać, najlepiej od razu.
miasto
Author: Clemens v. Vogelsang
Source: http://www.flickr.com
Wystarczy, że przepierzemy kilka ubrań, zapakujemy potrzebne rzeczy oraz już możemy ruszać. Nie musimy żyć tak szybko, ale jak najbardziej, można już myśleć nad kolejnym wyjazdem oraz tym razem zdecydować się na na przykład Hamburg.


Nigdy nie wpadłeś na to, by tam jechać? To błąd, ponieważ to miasto uznawane za jedno z najpiękniejszych miast niemieckich. Leży nad wodą i niewątpliwie zachwyci każdego. Perła północy cieszy sposobnością skorzystania z wielu atrakcji, dzięki którym wszystkie dni będziemy mieć zapełnione od rana do nocy.