Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pangea-ronda.com/includes/menu.inc).

Chryzantemy ogrodowe: jedne z bardziej wyjątkowych roślin, jakie dzisiaj można mieć w ogrodzie

Ciekawe artykuły

Pośród kwiatów kwitnących w jesień w naszych ogródkach swoją urodą wyróżnić mogą się chryzantemy. Udostępnione w bardzo szerokim wyborze barw, z różnymi kształtami kwiatostanów znacznie częściej kupowane są nie tylko na dzień Wszystkich Świętych, ale dekorujemy nimi również swoje balkony oraz tarasy.
Chryzantemy ogrodowe zazwyczaj nazywane będą złocieniami. Chryzantemy ogrodowe rozróżniają się przede wszystkim niezwykle długim czasem kwitnienia, dobrze wypielęgnowane będą bardzo intensywnie kwitły aż do przyjścia pierwszych przymrozków. Bez względu na odmiany charakterystyczną cechą tych roślin są specyficzne liście z ząbkami w kolorze ciemnozielonym. Poprzez prace hodowlane wyhodowano kwiaty o pojedynczych, pełnych albo półpełnych kwiatostanach. Uprawa chryzantem, zazwyczaj tych ,których przeznaczenie to kwiaty cięte musi znajdować się w specjalnych szklarniach - sprawdź chryzantemy ogrodowe. Lecz szeroki wybór różnych gatunków powoduje, iż uprawa chryzantem dostępna będzie również w ogrodach. Jest to możliwe dzięki temu, iż hodowcy wyhodowali specjalne odmiany doskonałe do ogrodów. Wśród tego typu kwiatów do ogrodów wyróżnić możemy dwie odmiany: chryzantemy jednoroczne i wieloletnie.
kwiaty
Author: Raquel Gálvez
Source: http://www.flickr.com
Kwiaty chryzantemowe rabatowe, a więc te, jakie możesz hodować w gruncie będą to kwiaty w całości lub w części uodpornione na niskie temperatury. W zależności od odmiany pierwsze chryzantemy rabatowe mogą kwitnąć już w sierpniu. Miejsce, w którym będą rosły musi być słoneczne - . Sadzonki chryzantem ogrodowych powinno się umieszczać w gruncie późną wiosną, gdy jest pewność, iż nie pojawią się już wiosenne spadki temperatur. Sadzone powinny być na urodzajnej oraz przepuszczalnej ziemi. Aby rośliny lepiej się rozkrzewiały po niespełna dwóch tygodniach od posadzenia należy przyciąć sadzonkom wierch pędów.


Kiedy kwiaty zaczną zawiązywać pąki kwiatowe rozpoczynamy ich nawożenie. Proces nawożenia wykonuje się raz na czternaście dni. Kiedy dostrzeżemy, że pączki zaczynają się lekko odbarwiać, rezygnujemy z dalszego nawożenia kwiatów. Kwiaty chryzantem zimujących w gruncie musimy odpowiednio dostosować do nadejścia zimowej pory. Z nadejściem pierwszych przymrozków ich pędy należy poprzycinać oraz zabezpieczyć przed mrozem.