działalność

Ciekawe artykuły

Gruntowne przepisy systemu podatkowego dla właścicieli działalności gospodarczych

obliczenia podatkowe
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Prowadząc przedsiębiorstwo pamiętać należy o wszelkich procedurach dotyczących rozliczeń za dany okres czasu. Warto zapoznać się z systemem takiego rozliczenia, jest to zasada memoriałowa. Polega ona na tym, że w księgach rachunkowych powinniśmy ująć wszystkie przychody, które zobyliśmy w danym roku obrotowym. Według tej regulacji wpływy uznaje się w chwili ich wystąpienia, a nie już po otrzymaniu wpłaty czy przelewu. Przykładowo w sytuacji, gdy posiadacz przedsiębiorstwa uzyskał formalnie dochód pod koniec grudnia 2015 r, lecz pieniądze pojawiły się na koncie dopiero na początku stycznia 2016 r. Taki przychód, jak głosi zasada memoriałowa, jest zaliczany do roku 2015.

Konto w banku to w obecnych czasach powszechność

przelewy międzynarodowe
Author: Foto-foto Ilustrasi Kompas Iklan
Source: http://www.flickr.com
Nie jedynie w zasadzie każdy jeden z dorosłych je ma, ale też niebywale wiele nastoletnich osób, a nawet dzieci.


Jasne że, jeżeli chodzi o niepełnoletnie dzieci, to nadzór nad ich środkami na koncie posiadają oczywiście rodzice, lecz dziecko za to ma możliwość cieszyć się osobistą kartą do bankomatu.

Kto musi uiszczać ZUS składki oraz jak duże w obecnych czasach są ich wielkości?

Laptop, biurowiec
Author: Maxime Guilbot
Source: http://www.flickr.com
Każdy troszczy się o to, aby posiadać środki pieniężne na bieżące życie oraz na swoje przyjemności. Wszyscy, którzy choć nieco znają się na biznesie pamiętają, iż żeby prowadzić firmę, trzeba płacić pewne należności.

Wysokość składki na ZUS

ZUS
Author: Joel Bombardier
Source: http://www.flickr.com
Jeśli gdzieś pracujemy bywa, że nie mamy za wiele czasu na jakieś inne działania zawodowe. A jak wiadomo są osoby, które pracują na kilka etatów. Bywa, że zastanawiamy się w jaki sposób one to robią, jak potrafią w tak skrupulatny sposób zarządzać czasem? Ale część osób zastanawia się również nad tym, czy nie będzie to naruszało dóbr, jednej z firm. Nie chodzi tu o to, że osoba zatrudniona będzie przemęczona, ale o to, że może wykorzystywać rozwiązania istniejące w jednej z firm, w drugim z przedsiębiorstw.