Jedz zdrowo!

Ciekawe artykuły

Ogromna dawka witamin w postaci wyśmienitego soku z wyciskarki. Dlaczego powinniśmy zrezygnować ze sklepowych soków?

Duża część z nas zastanawia się nad tym co należy zmienić w swojej diecie, aby móc się cieszyć lepszym zdrowiem oraz sylwetką. z pozoru mało ważny produkt, taki jak soki, może mieć znaczący wpływ na to czy dobrze się czujemy a także jaka jest nasza odporność.

Jakie zalety i plusy dla zdrowia ma współcześnie zdrowe odżywianie?

zdrowa żywność
Author: Carissa Rogers
Source: http://www.flickr.com
Branża spożywcza jest obecnie bardzo obszerna, niemniej nieraz jesteśmy zasypywani wręcz niezdrowymi, sztucznie przetworzonymi artykułami, których multum jest na sklepowych półkach.Idąc do sklepu bądź większego marketu najczęściej większą część towarów stanowią współcześnie produkty niezdrowe dla naszego organizmu, które zawierają multum barwników, szkodliwych cukrów lub też tłuszczu. Mało kiedy w marketach możemy odkryć półki z naprawdę zdrową żywnością.

W jakim stopniu owoce oraz warzywa wpływają na to jak się czujemy? Dlaczego warto jeść ich jak najwięcej?

owoce
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Owoce jak również warzywa powinny być najważniejszym elementem zdrowszej diety, bo dają organizmowi konieczne składniki odżywcze. Na przykład cytrusy czy rośliny strączkowe są bogate w związki, jakie nie tylko chronią nas przed zachorowaniami na różne choroby, ale też opóźniają procesy starzenia się. A to tylko jeden przykład ich niesamowitego działania. Każdy producent owoców wie o tym, dlatego też pragnie dostarczać owoce i warzywa doskonałej jakości.

Zioła – zbawienny wpływ na naszą kondycję zdrowotną

zioła
Author: KateMonkey
Source: www.flickr.com
Zioła są od wielu stuleci wykorzystywane do celów leczniczych. Leczenie ziołami ma więc bardzo długą tradycję. We współczesnych czasach zainteresowanie ziołami wcale nie staje się mniejsze, a wręcz przeciwnie. Nieustannie przybywa osób, które z ogromną chęcią sięgają po zioła nie tylko po, aby się leczyć, ale także, aby określonym chorobom zapobiegać.

Produkty bezglutenowe i ich zalety

Owoce
Author: ZPC Brześć
Source: ZPC Brześć
Dzisiaj coraz więcej ludzi ma alergię na gluten, dlatego coraz większą popularność zdobywają produkty bez jego zawartości. Niestety jeszcze nie we wszystkich sklepach mamy szansę je dostać i czasami musimy trochę pochodzić, zanim dostaniemy wszystko, co jest nam niezbędne. Produkty bezglutenowe dla niektórych są koniecznością, lecz niosą ze sobą także wiele plusów. Jakich?

Sokownik oraz garnek do frytek - potrzebne akcesoria we wszelkiej dzisiejszej kuchni

Author: Jeff Kubina
Jeżeli jesteś miłośnikiem dopiero co zrobionych soków z warzyw albo owoców, to w Twojej kuchni z pewnością nie zdoła zabraknąć sokownika. Sokownik to ogromnie interesujące i funkcjonalne urządzenie, za pomocą jakiego możemy sporządzić ożywcze soki owocowe czy warzywne przez poddawanie ich działaniu pary wodnej.

Suplementy diety - czy wskazane jest aby w nie inwestować pracując nad swoim ciałem?

rozmowa z lekarzem
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
W obecnych czasach kult atletycznej, umięśnionej postury jest niesłychanie powszechny. Zmiana złych nawyków jest za każdym razem pomyślna, warto jednak podjeść do tego ze zdrowym rozsądkiem.

Pages